Tuloksia muualta 7.9.2019

SGS:n Pohjoisen Aluetourin päättäjäiskilpailu (kutsukilpailu)
Kartano Golf, Joroinen
Sarja M65:
14/26 Raimo Määttä

Roki Golf, Santa Claus Golf Club, Rovaniemi, Texas Scramble
24./32 Alpo Leinonen, Tuula ja Pekka Ylisoivio
28./32 M-L Aikkila, Tellervo ja Tauno Tahkola

PalvelujärjestöGolf 31.8.2019

KUUSAMON PALVELUJÄRJESTÖGOLF SUNNUNTAINA 31.8.2019  

TULOKSET (joukkuekilpailu, pistebogi)
1. Kuusamon Rotaryklubi   65 pistettä   (Kiertopalkinto)
- Ari Salmenkorva 34 p
- Jukka Tarjanne  31 p  

2. LC Ruka   59 pistettä
- Kari Tauriainen  40 p
- Tapio Selkälä  19 p            

3. Kuusamon Rotaryklubi II  52 pistettä
- Kyösti Tammi  28 p
- Reijo Mustonen 24 p  

4. Oulu Tuiran Rotaryklubi   45 pistettä
- Olavi Nousiainen   22 p
- Anna-Maria Pöyliö  23 p  

TULOKSET (pistebogey)
1. Kari Tauriainen  LC Ruka  15+25=40
2. Jouko Virranniemi 17+17=34
3. Ari Salmenkorva  Rotary 1 16+18=34   

TULOKSET (lyöntipeli  scratch)
Keltainen tee                                 Punainen tee
1. Raimo Määttä 83 lyöntiä        1. Jouko Virranniemi 83 lyönt
2. Tauno Tahkola 91 lyöntiä          2. Jukka Tarjanne 93 lyöntiä
3. Alpo Leinonen 91 lyöntiä          3. Ari Salmenkorva 94 lyöntiä    

TULOKSET (erikoiskilpailut)
Pisin avaus, miehet keltainen tii Tauno Tahkola
Pisin avaus, naiset punainen tii Leena Virranniemi
Lähimmäkis lippua  Ari Salmenkorva 8,30 m    

Vahvennetulla kirjoitetut palkittiin

Tuloksia 2.6.2019 alkaen

Lähes kaikki täydelliset tulokset löytyvät Kilpailukalenterista klikkaamalla tästä.

18.8.2019 Lyöntipelimestaruudet, lopputulokset
Miehet A-sarja

1. Aki Karjalainen 236 lyöntiä
2. Jyrki Oikarinen 258 lyöntiä
3. Kyösti Salmirinne 259 Lyöntiä

Miehet B-sarja
1. Helge Määttä 107 bp
2. Teijo Karjalainen 88 bp
3. Alpo Lämsä 86 bp

Naiset A-sarja
1. Tarja Soini 174 lyöntiä
2. Paula Kemppainen 190 lyöntiä

Naiset B-sarja
1. Tuulikki Aho 79 bp
2. Anne-Kaisa Olva 70 bp
3. Elmi Hakala 66 bp

 

17.8.2019 Lyöntipelipelimestaruudet, tilanne 2. päivän jälkeen
Miehet A-sarja (12 kilpailijaa)
1. Karjalainen Aki  157 lyöntiä
2. Salmirinne Kyösti 171 lyöntiä
3. Oikarinen Jyrki 173 lyöntiä

Miehet  B-sarja (5 kilpailijaa)
1. Määttä Helge   67 bp
2. Tarjanne Jukka 63 bp
3. Lämsä Alpo   58 bp

Naiset A-sarja (2 kilpailijaa)
1. Soini Tarja   83 lyöntiä
2. Kemppainen Paula  100 lyöntiä

Naiset B-sarja (3 kilpailijaa)
1. Aho Tuulikki   40 bp
2. Hakala Elmi   36 bp
3. Olva Anne-Kaisa  34 bp

 

16.8.2019 Lyöntipelimestaruudet, tilanne 1. päivän jälkeen
Miehet A-sarja (13 kilpailijaa)
1. Karjalainen Aki   79 lyöntiä
2. Oikarinen Jyrki    83 lyöntiä
3. Mustonen Tarmo   86 lyöntiä

Miehet B-sarja (5 kilpailijaa)
1. Määttä Helge     37 bp
2. Tarjanne Jukka   30 bp
3. Lämsä Alpo   28 bp

15.8.2019 Nordea-kutsukilpailu, Paltamo
2. Hannu Virranniemi KuuG, 40 bp

12.8.2019 Junioreiden mestaruuskilpailut
etuysi scratch
1. Luka Karjalainen       53 lyöntiä
2. Rolle Multas              55
3. Jere Multas               58
4. Lenni Karjalainen      63
5. Eemeli Karjalainen    74
6. Eevert Jaakkola        78

10.-11.8.2019 reikäpelimestaruudet
Sarja M yleinen
Loppuottelussa Raimo Määttä voitti Alpo Leinosen merkinnällä 4/2.

Sarja M 70
Loppuottelussa Matti Etelämäki voitti Jukka Tarjanteen merkinnällä 5/3.

6.8.2019 SGS:n Pohjois-Suomi Tour (scr) Torniossa
M65 19 osanottajaa: 8. Raimo Määttä, 17. Jouko Virranniemi, 18. Tauno Tahkola
M60: 18 osanottajaa: 8. Alpo Leinonen

Senioreiden Lappi Cup Open, Levi 4.8.2019
N50 7 osanottajaa: 2. Tuulikki Aho
N60 16 osanottajaa: 4.Tellervo Tahkola
M60 24 osanottajaa: 7. Alpo Leinonen, 10. Tauno Tahkola, 14. Jouko Virranniemi, 23. Teijo Karjalainen
M70 17 osanottajaa: 3. Jukka Tarjanne, 9. Helge Määttä

Kokonaisvoittaja ratkaistaan periaatteella 3 parasta tulosta 4:stä osakilpailusta. Tilaneen sarjoissa niiden osalta joilla on vähintään 2 suoritusta ennen Kuusamon osakilpailua 1.9.

N60 15 kilpailijaa: 9. Tellervo Tahkola
M60 24 kilpailijaa: 4. Jouko Virranniemi, 11. Alpo Leinonen, 16. Tauno Tahkola, 22. Teijo Karjalainen
M70 18 kilpailijaa: 5. Jukka Tarjanne, 7. Helge Määttä

Pölkky Golf, kutsukilpailu 27.7.2019

Sarja A, Lp Hcp (44 pelaajaa)

1. Jukka-Pekka Tahkola, KuuG , 63 lyöntiä

2. Tauno Tahkola, KuuG, 64

3. Alpo Leinonen, KuuG, 67

4. Harri Heiskanen, TarinaG, 67

5. Aki Karjalainen, KuuG, 68
6. Juha Raappana, OGK, 69
7. Maiju Miilukangas, RTG, 70
8. Jouni Pahkasalo, KLG, 70
9. Antero Säilä, LG, 71
10. Helge Määttä, KuuG, 72
 

Sarja B, Pistebogi Hcp (42 pelaajaa)
1. Janne Juurakko, OjlG, 43 bp
2. Sami Palosaari, KuuG, 42

3. Tellervo Tahkola, KuuG, 41

4. Veli-Pekka Hokkanen, KuuG, 40

5. Simo Orjasniemi, KuuG, 39

6. Hannu Keränen, PaG, 37

7. Ritva Välimaa, KuuG, 36

8. Hanna Säilä, LG, 36

9. Sirpa Virranniemi, KuuG, 35
10. Timo Kähkönen, SantaGC, 35

 

Paras scratch Jukka-Pekka Tahkola, KuuG, 69 lyöntiä

Tulos on uusi kenttäennätys

 

Seuran seniorimestaruuskilpailut 21.7.2019
Sarjojen seniorimestareiksi pelasivat itsensa:
M50: Tarmo Mustonen
M60: Kyösti Salmirinne
M70: Helge Määttä
M75: Jukka Tarjanne

SGS:n Pohjois-Suomi Tourin toinen osakilpailu Oulussa 20.7.2019
Sarja M60
T11 Raimo Määttä
T13 Alpo Leinonen

Kaikki tulokset löytyvät klikkaamalla tästäklikkamalla tästä

Seniorien LappiCupin tulokset Rovaniemellä 14.7.2019

Sarja N60 (Pb Hcp)(18 osanottajaa)
6. Tellervo Tahkola

Sarja M60 (Lp Hcp)(29 osanottajaa)
5. Jouko Virranniemi 71
11. Alpo Leinonen
22. Tauno Tahkola
27. Teijo Karjalainen
29. Matti Pohjola

M70 (Lp Hcp) (19 osallistujaa)
3. Jukka Tarjanne 74
4. Helge Määttä 75
18. Alpo Lämsä

SGS:n Pohjois-Suomen aluetourin osakilpailu Virpiniemessä 9.7.2019
Täydelliset tulokset löytyvät osoitteesta suomengolfseniorit/golfbox-kilpailukalenteri#/competition/1800224/results

M50 lp Hcp
10. Hannu Virranniemi 76

M60 lp Hcp
7. Alpo Leinonen 74
25. Kari Saapunki 86

M65 lp Hcp
6. Raimo Määttä 75
8. Jouko Virranniemi 75
18. Tauno Tahkola 79

Kapteenin Malja                  30.6.2019
Seura KuuG ellei toisin mainita

A-sarja, lyöntipeli Hcp

1. Alpo Leinonen 69 lyöntiä (A)

2. Matti Pohjola 77 (A)

3. Raimo Määttä 78 (M-L)

4. Helge Määttä 78 (M-L)

5. Aki Karjalainen 79 (A) 6. Pekka Ylisoivio 79 (A)

7. Jouko Virranniemi 81 (M-L)

8. Hannu Virranniemi 81 (A)

9. Matti Etelämäki 83 (M-L)

10. Marja-Leena Aikkila 83 (M-L)

11. Mika Määttä 84 (M-L)

12. Tauno Tahkola 89(M-L)

13. Jani Jaakkola 92 (A)

 B-sarja, Pb Hcp

1. Kyösti Tammi 35 bp (A)
2. Alpo Lämsä 34 (M-L)

3. Jukka Tarjanne 33 (M-L)
4. Teijo Karjalainen 29 (A)
5. Elmi Hakala 21 (A)
6. Sami Palosaari 21 (M-L)
7. Tuomas Hihnala 16 (A)

Lähimmäs lippua: Aki Karjalainen

Pisin avaus, miehet keltainen tii: Tauno Tahkola
Pisin avaus, naiset punainen tii: Elmi Hakala

Kapteenin Malja (Pb Hcp, 10 hlön joukkue)
1. Aki Karjalaisen joukkue (A) 280 bp

2. Marja-Leena Aikkilan joukkue (M-L) 279 bp

Juhannus Open 22.6.2019

A-sarja Lp Hcp
1. Mikko Luikku    72 lyöntiä
2. Aki Karjalainen  74 lyöntiä
3. Mikko Sihvonen 75 lyöntiä
Paras scratch: Aki Karjalainen 76 lyöntiä

B-sarja Pb Hcp
1. Teijo Karjalainen 40 bp
2. Alpo Lämsä 33 bp
3. Jukka Tarjanne 32 bp
Paras scratch Kyösti Tammi 94 lyöntiä

Lähimmäs lippua väylä 2: Helge Määttä 1,98 m
Pisin avaus miehet keltainen tii Aki Karjalainen
Pisin avaus naiset punainen tii Tuulikki Aho

16.6.2019: Senioreiden Lappi Cup 1/4 Tornio
M60 lyöntipeli hcp

5/24 Alpo Leinonen KuuG 79 lyöntiä, 7/24 Jouko Virranniemi KuuG 81 lyöntiä

Koska LappiCupin viimeinen osakilpailu käydään Kuusamossa, löytyvät täydelliset tulokset osoitteesta www.kuusamogolf.fi/kilpailukalenteri-nexgolf

15.6.2019: AvausScramble Kuusamo
1. Aki ja Luka Karjalainen
2. Jyrki Oikarinen ja Kyösti Salmirinne
3. Tarja ja Jukka Soini
Täydelliset tulokset löytyvät osoitteesta www.kuusamogolf.fi/kilpailukalenteri-nexgolf.

14.6.2019: SGS:n Pohjois-Suomen aluetour Katinkulta
M60: 8. Alpo Leinonen KuuG 76

M65: 10./35 Raimo Määttä KuuG 77, 22. Jouko Virranniemi KuuG 82
Täydelliset tulokset löytyvät osoitteesta http://suomengolfseniorit.fi/golfbox-kilpailukalenteri#/schedule

14.6.2019: Junnikkala Open, lyöntipeli pb
4. Hannu Virranniemi 33bp

2.6.2019: SGS:n Pohjois-Suomi Tour (scr) Kalajoella
M60: T5/26 Raimo Määttä KuuG 89

Täydelliset tulokset löytyvät osoitteesta http://suomengolfseniorit.fi/golfbox-kilpailukalenteri#/schedule

10.-11.6.2019: ProAm -kisa Paltamossa (joukkueessa 4 hlöä, joista yksi pro), pb-kisa
Joukkue pro Ossi Mäkelä, Alpo Leinonen, Hannu Virranniemi, Jouko Virranniemi
ma 10.16. sijoitus 7. ja ti 11.6. sijoitus 1., loppusijoitus 3.

 

 


 

 

Yhteystiedot

KUUSAMO GOLF
Kylpyläntie 4, 93600 KUUSAMO

Caddiemaster/ Ravintola Talonpöytä - Cafe Breikki
puh 0400 215341 

caddie@kuusamogolf.fi 

Kuusamo Golf ry
toimisto@kuusamogolf.fi

 

 

       Kuvia

Aukioloajat

Caddiemaster- palvelut/ Ravintola Talonpöytä - Cafe Breikki

Avoinna:
Päivittäin klo 10.00-19.00

Muuna aikana tilauksesta tai sopimuksen mukaan

Kilpailujen aikana aukioloajat voivat vaihdella