Jäsentiedote 17.9.2018

Hyvät KuuG:n jäsenet,
pelikausi on väistämättä loppumaisillaan. Kentän syystyöt alkanevat viimeistään ensi viikolla. Näillä näkymin Breikki sulkeutuu ja caddiemaster-toiminta loppuu sunnuntain 30.9. illalla. Mahdollinen pelaaminen ja kentällä liikkuminen tämän jälkeen on riippuvainen säistä ja syystöiden etenemisestä, mutta kaikesta siitä ilmoitetaan sitten ajallaan.

Ensi lauantaina 22.9. järjestetään kauden viimeinen "virallinen" kilpailu eli Kauden 2018 Päättäjäiskilpailu, jonka kutsu ja ilmoittautumisohjeet löytyvät kotisivuiltamme osoitteesta www.kuusamogolf.fi. Kutsun tärkeimmät asiat ovat:
- kahden pelaajan joukkuescramble - yhteislähtö klo 10.00
- joukkueen pelitasoitus 25% pelaajien pelitasoitusten summasta
- miehet keltainen tee (M70 ja M80 saavat pelata punaiselta teeltä) ja naiset punainen tee
- osallistumismaksu  GF + 20€/joukkue
- ILMOITTAUTUMINEN VIIMEISTÄÄN PERJANTAINA 21.9. KLO 16.00

Seuran avoin päättäjäistilaisuus on Kuusamon Tropiikissa samana lauantaina 22.9. alkaen klo 15.00:
- Päättäjäiskilpailun ja kauden 2018 mestaruuskilpailujen palkintojenjako Riutta -kokoustilassa
- Seuran tarjoama päivällisbuffet Ravintola Mangossa alkaen 16.00
- Tilaisuuteen ovat tervetulleita kaikki päivän kilpailuun osallistuneet ja kaikki KuuG:n jäsenet, ns. "ulkojäsenet" ml (Kuusamossa asuvat ja mökkeilevät aktiivisesti pelaavat henkilöt).
- EI ENNAKKOILMOITTAUTUMISTA

Golf-terveisin ja tapaamisiin lauantaina 22.9.

Yhteystiedot

Kentän käyntiosoite Kylpyläntie 4

Caddiemaster -toimintaa ei ole
puh 0400 215341 ei vastaa
caddie@kuusamogolf.fi  toimii


Kuusamo Golf ry
toimisto@kuusamogolf.fi  toimii

 

 

       Kuvia

Aukioloajat

Kenttä on suljettu talven ajaksi. Kunhan kenttä on lumeton, aloitetaan pelaaminen jälleen.

    ruka kuusamo  kuusamo hirsitalot info  logo Pölkky50 brodeeraus printti  polkky strongw nega  nordea   logo lahitapiola2 logo plkky mets  logo Ski Inn  logo Wetteri 2  logo Neste 2     logo GoOn  logo SOL  logo pizzeria ruka  logo RENTA  logo scandic  LOGO KONE PAJULA  logo canorama  logo koillissanomat