24 tuntia junnugolfille

Hyvä KuuG:n jäsen, 24 tuntia junnugolfille on jälleen ajankohtainen.

Lue tarkemmin tästä tapahtumasta osoitteesta golf.fi/seuroille/tapahtumat/24h-junnugolfille.

Seuran tehtävänä on:

 • löytää 2 tai useamman pelaajan ryhmät pelaamaan vuorokauden ajan omaa kenttäänsä
 • Pelata 24 tuntia 24.6. klo 18 – ti 25.6. klo 18 välisenä aikana tai seuralle sopivana aikana
 • Tavoitteena pelata 58 kierrosta 24 tunnin aikana ja tehdä paljon hyviä reikätuloksia
 • Ennen pelejä ja pelien aikana seura/pelaajat keräävät lahjoituksia seuran junioritoiminnalle.
 • 24h-tunnin aikana saavutetut par’it tai sitä paremmat tulokset voi myydä esimerkiksi hintaan 0,205,00 €/par.
  • Lahjoituksen hinta (esim. 0,2€) kerrotaan tehtyjen par-tulosten määrällä, josta saadaan lahjoitussumma.
  • Lahjoituksen voi antaa myös suoraan kokonaissummana, esimerkiksi 50€.

Projektin tavoitteina ovat:

 • Junnugolfin näkyvyyden nostaminen sekä junioreiden aktivoiminen kyseisenä pelipäivänä
 • Reipashenkinen extreme-golfvuorokausi junnuteeman hyväksi
 • Kerätä oman seuran junnugolfille mukava rahasumma
 • Seuratoiminnan yhteisöllisyyden lisääminen
 • Luoda nykyaikaista golfpöhinää vastakohtana klassiselle ”prässipöksy”-imagolle
 • Tapahtuman SOME-seurattavuuden lisääminen tutulla #24hjunnugolfille -hashtagillä sekä materiaalin tuottamisella Instagram-tilille @24hjunnugolfille

Seura on päättänyt osallistua tähän tapahtumaan, joka kansallisesti toteutetaan juhannuksen jälkeisenä maanantaina-tiistaina. Meillä Kuusamossa aloitusajankohdaksi on valittu maanantain 1.7.2019 klo 12.00 eli sama ajankohta, jolloin perinteinen Golf Around the Clock -viikko alkaa.

Tämän viestin tarkoitus on - saattaa tämä tapahtuma jäsenten tietoon - pyytää tapahtumaan osallistumishalukkaita henkilötä ilmoittautumaan (valmius pelata 24 tunnin aikana mahdollisimman monta kierrosta golfia yhdessä 1-2 henkilön kanssa). Jos peliryhmässä on vain kaksi pelaajaa ehditään pelata useampia kierroksia. Kolmen hengen ryhmä voi pelata esim 2 ryhminä siten että yksi on lepovuorossa. Lue tarkemmin yllä olevasta linkistä.

Nyt on siis tarkoitus kerätä pelaajia, jotka ovat valmiit tuon yhden vuorokauden aikana pelaamaan useita kierroksia, joiden ei tarvitse olla peräkkäin, vaan sopivin tauoin. Tavoitteena on saada mukaan vähintään 4 pelaajaa, mutta enemmänkin kyllä mahtuu mukaan.

Toisessa vaiheessa (tai yhdessä tämän alkuvaiheen kanssa) on tarkoitus etsiä sponsoreita, jotka sitoutuvat maksamaan pelaajien tuon vuorokauden aikana tekemistä par-, birdie- ja paremmista tuloksista etukäteen sovitun rahasumman. Tuo summa menee sitten lyhentämättömänä KuuG:n junioritoiminnan hyväksi. HUOM: Poliisin keräyslupa on olemassa.

Ko hommasta antaa tarkempia tietoa ja ilmoittautumisia ottaa vastaan toiminnanjohtajamme Alpo Leinonen (puh 0400 587660, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.).

Nyt kaikki mukaan pelaamaan varoja JUNNUGOLFILLE.

Terveisin Jukka

Yhteystiedot

KUUSAMO GOLF
Kylpyläntie 4, 93600 KUUSAMO

Caddiemaster/ Ravintola Talonpöytä - Cafe Breikki
puh 0400 215341
caddie@kuusamogolf.fi 

Kuusamo Golf ry
toimisto@kuusamogolf.fi

 

 

       Kuvia

Aukioloajat

Caddiemaster- palvelut/ Ravintola Talonpöytä - Cafe Brekki

Avoinna:
1.-23.6.2019 päivittäin klo 10.00-19.00

Juhannuksen jälkeen aukioloajat pitenevät

Kilpailujen aikana aukioloajat voivat vaihdella

    ruka kuusamo  kuusamo hirsitalot info  logo Pölkky50 brodeeraus printti  polkky strongw nega  nordea   logo lahitapiola2 logo plkky mets  logo Ski Inn  logo Wetteri 2  logo Neste 2     logo GoOn  logo SOL  logo pizzeria ruka  logo RENTA  logo scandic  LOGO KONE PAJULA  logo canorama  logo koillissanomat